Gavagai.pl

ma budzić. Ma inspirować. Właściwe słowo we właściwej chwili może zmienić świat... umysłem i rękami gotowego na te słowa człowieka.

Gavagai to... repozytorium inspiracji: fragmentów książek, filmów i wierszy... opisów umysłów i czynów wielkich ludzi, których śladem warto podążać. To także repozytorium 25 tysięcy sentencji i aforyzmów.

Prawa istnieją po to, by przekazywać nakazy rozumu tym, którzy ich nie mogą otrzymywać bezpośrednio.

Plato (Platon)

Jesteś tym, czym są napędzające cię z głębi pragnienia. A jakie są te pragnienia, taka jest twoja wola. Jaka jest twoja wola, takie uczynki. A jakie uczynki, takie przeznaczenie.

(unknown)

Jeśli szanse na to, że coś się wydarzy są jak jeden do miliona, prawdopodobieństwo, że tak się stanie to pół na pół.

(unspecified)

Jeśli myślisz, że edukacja jest kosztowna, spróbuj ignorancji.

(unspecified)

Ten kto prawdę sprzedaje bliski jest sprzedawania ludzi.

ks. Jerzy Popiełuszko

Czlowiek zawsze mówi prawdę. Nawet jeśli kłamie.

(unspecified)

Słyszymy ciągle, że [od czasów greckich] filozofia nie zrobiła żadnych postępów [...]. Powodem jest to, że nie zmienił się nasz język i podsuwa nam wciąż te same pytania. Dopóki czasownika "być"  jak czasowników „jeść” i „pić” [...], będziemy się stale rozbijać o te same przeszkody, przypatrując się światu w konfuzji.

Ludwig Wittgenstein

I have heard it remarked, that men are not to be reasoned out of an opinion that they have not reasoned themselves into.

Fisher Ames

Przyszłość wpływa na teraźniejszość w równym stopniu jak przeszłość

Friedrich Wilhelm Nietzsche

Większość ludzi jest jak opadłe liście, które rozwiewa wiatr. Krążą w powietrzu, a potem spadają na ziemię. Ale nieliczni są jak gwiazdy, które poruszają się po ustalonym kursie, gdzie nie może ich dosięgnąć wiatr. Mają prawo i kierunek w sobie.

Herman Hesse

Gdzie kupić książki?

Moje ksiażki do nabycia w księgarniach stacjonarnych i internetowych. Zapraszam do księgarni